Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vycházky

Příspěvky

Prosincová vycházka 2014.

11. 12. 2014

14c368.jpgV listopadu se naše Plzeňská vycházka neuskuteční.Bude však ve čtvrtek 11.12.2014 od 14,30 h. v muzeu v budově celního úřadu. Po 17 hodině zajdeme na plzeňské náměstí na svařák.

V zasedačce muzea u sv.Matouše, patrona celníků se nás sešlo patnáct. zhodnotili jsme rok 2014, promítli jsme prezentaci a fotografie z letošních vycházek. Domluvili jsme se, že vycházky v roce 2015 budou opět vždy poslední čtvrtek v měsíci. Využije akce, které budou v rámci Evropského města kultury Plzeň 2015. Pojedeme se podívat do Spáleného Poříčí a Heřmanovy Hutí. Další náměty jsou určitě vítány. Po 17 hodině i když trochu mrholilo jsme zašli na plzeňské náměstí a ochutnali tamní svařáky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: prosincová

Říjnová vycházka Plzeň

30. 10. 2014

14c293a.jpgZveme vás na Plzeňskou vycházku, která se uskuteční ve čtvrtek 30.10.2014. Sejdeme s v 15 hodin před Západočeským muzeem, Kopeckého sady, Plzeň. Prohlédneme si unikátní výstavu Šangri-la / Hledání ztraceného ráje. Výhodné bude pokud se nás sejde  nejméně 15. Po prohlídce expozice zajdeme někam si posedět. Ještě upřesním podle počtu přihlášených. Napište, kdo půjdete do 28.10.2014.

Slevu jsme na vstupném nedostali bylo nás jenom devět. Výstava Šangri-la byla však moc zajímavá a určitě se  tam zajděte podívat. Procházkou přes Šafaříkovi sady jsme také viděli právě odhalenou Lavičku Václava Havla. Patřili jsme mezi ty první, kteří na ni mohli usednout. Dobré posezení na židli za 350.000 Kč. Na náměstí se točil francouzský kolotoč. Nakonec jsme z toho ráje zašli do Sedmýho nebe na jedno pivko. Podívejte se na fotografie.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: říjen

Zářijová vycházka - Veletrh ITEP

19. 9. 2014

itep2014_banner_staticky_bez_programu.jpgZveme Vás na Plzeňskou vycházku, která bude ve čtvrtek 25.9.2014. Zajdeme se podívat na Veletrh cestovního ruchu ITEP v Plzni. Sejdeme se v 15 h. před vchodem do sportovní haly TJ Lokomotiva Plzeň- Slovany. Prohlédneme si výstavní prostory a stánky v opravené sportovní hale. Posezení domluvíme až na veletrhu.

Na veletrhu se nás sešlo deset. Prohlédli jsme si výstavní stánky jednotlivých měst. Ochutnali jsme plzeňské pivo a poslechli si část kulturního programu. Hodinku jsme poseděli v restaurace TJ Lokomotiva. Na veletrhu nás však nic moc nepřekvapilo. Bylo to tam stejné jako před dvěma lety, kdy jsme tam  byli také společně.

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: září

Červnová vycházka Blovice

19. 6. 2014

p0242.jpgZveme vás na vycházku do Blovic ve čtvrtek 19.6.2014. Sejdeme se v 9,45 h. na nádraží ČD v Plzni. Zakoupíme společnou jízdenku ( asi 40 Kč zpáteční pro jednoho).Pojedeme náhradní autobusovou přepravou (výluka)  v 10,08 h. do Blovic a s ostaními se sejdeme v 11 h. na nádraží v Blovicích. Co nás čeká?? Projdeme se městem, zajdeme na zámek Hradiště, kde je Muzeum jižního Plzeňska. Prohlédneme si tamní expozice a výstavu leteckých modelů. Dáme si oběd a povídáme.  Návrat do Plzně plánujeme do 17 h. 

V Blovicích se nás sešlo dvanáct. Nádherné počasí, sympatická průvodkyně se zajímavým výkladem na zámku. Pěkné posezení a oběd v restauraci. Opět se sejdeme asi až v září.Podívejte se na fotografie.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: červen

Květnová vycházka Kdyně

15. 5. 2014

p0225.jpgZveme vás na vycházku do Kdyně ve čtvrtek 15.5.2014. Sejdeme se v 6,45 h. na nádraží ČD v Plzni. Zakoupíme společnou jízdenku ( asi 160 kč zpáteční pro jednoho).Pojedeme rychlíkem v 7,00 h. do Domažlic, kde přestoupíme na osobák do Kdyně. Na nádraží ve Kdyni budeme v 8,04 h., kde se sejdeme s ostatními, kteří dorazí auty. Dejte mně vědět, kdo autem přijede a pokud budete místo využijeme vás pro  popojížky po Kdyni. Co nás čeká?? Projdeme se na hrad Rýzmberk, vystoupáme na rohlednu Koráb,navštívíme poutní místo Tanaberk, prohlédname si Muzeum příhraničí ve Kdyni. Zajdeme na oběd a povídáme.  Návrat do Plzně plánujeme do 17 h. Program pro nás připravila Hanka Karbanová.Napište, kdo do Kdyně pojedete.

Ve Kdyni se nás sešlo 22. Vynechali jsme však hrad Rýzmberk po zdržení v muzeu a zimu na kopcích.Nezmokli jsme a byli jsme moc spokojeni s návštěvou Kdyně. Podívejte se na obrázky. Další vycházka bude 19.6.2014 a sejdeme se v Blovicích.

 


 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: květen

Dubnová vycházka.

25. 4. 2014

14c116.jpgVypravili jsme na výlet do Rokycany. Na nádraží nás tam čekal náš kolega Luboš Tichý s manželkou Hankou. Pro většinu z nás to bylo překvapení. Luboše jsme asi deset let neviděli a jsme moc rádi, že za námi přišel. Prohlédli jsme si  krásnou obřadní síň na radnici. Prošli jsme náměstím k muzeu Dr.Bohuslava Horáka a zhlédli  jsme  expozice o historii města, palentologii, železářství a přírodě. Zajímavá byla i výstava Cukráren. Na oběd jsme zašli do restaurace Corso a vycházka pokračovala přes nově zrekonstruovaný park U Plzeňské brány. Vzpomínali jsme na celňácká léta, když jsme šli kolem bývalých závodů Marila a Hamiro. Ochutnali jsme pivo v minipivovaru U Stočesů a odjížděli jsme opět z rokycanského nádraží.

Příští vycházka bude již ve čtvrtek 15.5.2014 z Plzně pojedeme už rychlíkem v 7 hodin do Kdyně, prohlédneme si město,  navštívíme hrad Rýzmberk, rozhlednu Koráb a poutní místo Tanaberk. Na ty kopečky se však necháme vyvézt autem. Informace ještě pošlu.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: duben

Březnová vycházka

27. 3. 2014

p0211.jpgZveme vás na výlet do Přeštic ve čtvrtek 27.3.2014. Sejdeme se v Plzni na hl.nádraží v 8,45 h. a pojedeme rychlíkem v 9,02 h. do Přeštic. Zde se v 9,30 h. sejdeme s ostatními. Máme zajištěnou prohlídku kostela Nanebevzetí Panny Marie a prohlídku Domu historie Přešticka (3 výstavky). Podíváme se na ty přeštické kance a projdeme se městem. Oběd a posezení zajistíme v nové restauraci u nádraží. Předpokládaný příjezd zpět do Plzně před 17 hodinou. Přihlašte se do 25.3.2014.

Poznamenejte si další termíny výletů:  24.4.  Rokycany,  22.5. Kdyně,  26.6. Blovice

Do Přeštic nís dorazilo devatenáct.Zajimavá byla komentovaná prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie a mají tam moc hezké muzeum v Domě Přešticka. Podívejte se na fografie.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: březen

Únorová vycházka.

27. 2. 2014

p0210.jpgZvene vás na Plzeňskou vycházku, která se uskuteční ve čtvrtek 27.2.2014 od 15 hodin. Sejdeme se u Národopisného muzea Plzeňska, náměstí Republiky 13, Plzeň. Prohlédname si výstavu o historii karet a zajdeme posedět  do stylové hospody Stará sladovna v Malé ulici.

Na únorové vycházce se nás sešlo jenom deset. Výstavu karet jsme si prohlédli . Zaujali nás zejména lisy na hrací karty používané v hospodách na vyrovnání karet. Prošli jsme Malou ulicí v Plzni do stylové hospody Stará sladovna. Kde jsme si dali nefiltrovaný Gambrinus a něco k snědku. Domluvili jsme se na  březnovou vycházáku, která bude už výjezdní. Zajedme se podívat ve čtvrtek 27.3.2014 do Přeštic. Informace určitě pošleme.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: únor

Lednová vycházka

30. 1. 2014

p0196.jpgZveme  vás  na Plzeňskou vycházku. Sejdeme se ve čtvrtek 30.ledna 2014 v 15 hodin před Galerií Masné krámy v Pražské ulici v Plzni. Máme tři volby a to, že si prohlédneme výstavu "Obrazy krásy a spásy- gotoka v jihozápadních Čechách" nebo zajdeme do Galerie 13 na výstavu " Architektura Plzně šedesátých let" nebo stihneme obojí.  Od 16 hodin máme rezervaci v restauraci  Krušovické plachetnice, Veleslavínova 22 - kousek od Parkánu. Mají sice Krušovice, ale je to také pivo.

Ve čtvrtek se nás před galerií nakonec sešlo čtrnáct a kdo chtěl shlédnul  dokonce i tři výstavy. Posezení v Krušovické plachetnici také bylo. Podívejte se na foto.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vycházky | Fotografie: leden

Rok 2013 je už za námi

22. 12. 2013

p0167.jpgPodívejte se na prezentaci obrázků z našich vycházek a akcí Klubu cSc v roce 2013. Budeme se snažit i v příštím roce organizovat tato setkání. Můžete napsat zda vám vyhovují lépe úterky nebo čtvrtky. Do nového roku 2014 vám přeji jenom vše dobré.

Miroslav Dvořák

Odkaz na prezentaci najdete na našich stránkách nebo klikněte zde Vycházky 2013

 
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »